تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

أبوبكر همراه أوّلین گروه مهاجرین ، به مدینه مهاجرت نمود ، و در میان مهاجرین ، عمر بن الخطّاب نیز به چشم مى خورد (366) .

این گروه از مهاجرین منتظر قدوم مبارك رسول خدا صلّى الله علیه و آله از مكّه به مدینه بودند ، لكن همسر أبوبكر كه امّ رومان نام داشت ، و دخترش عایشه در مكّه باقى ماندند . و بعد از آنكه رسول خدا صلّى الله علیه و آله و عبدالله بن أریقط بن بكربه سلامتى از مكّه به مدینه هجرت نمودند ، و ابن بكر اخلاص خود را به رسول گرامى صلّى الله علیه و آله نشان داد ، ابن أریقط بن بكر به امانت و اخلاص و شناخت راههاى مكّه و كوهها و درّه هاى آن مشهور گردید ، در این هنگام أبوبكر از وى خواست تا همسرش امّ رومان و دخترش عایشه را به مدینه منوّره بیاورد ، و به وى دو شتر اعطاء كرد (367) .

عبدالله بن أریقط بن بكر با این درخواست موافقت نمود و براى همین منظور به مكّه بازگشت ، و عملا در آوردن امّ رومان و عایشه به شهر یثرب موفّق گردید .

و حكایت آوردن ابن أریقط بن بكر ، همسر أبوبكر و دخترش عایشه را ، بین مسلمانان منتشر گردید ، و این امرى طبیعى بود ، زیرا :

أوّلا : مسلمانان در آن زمان اندك بودند .

و ثانیاً : ابن أریقط بن بكر در هر دو هجرت با مسلمانان موفّق گردیده بود ، و پیروان خطّ بنى امیّه همین مطلب را براى قرار دادن حضور أبوبكر در هجرت و در سیاست غنیمت شمردند .

و پیروان سیاست در گذر تاریخ همواره در قضیّه تحریف حقایق ، و تغییر وقایع اتّفاق افتاده ، براى رسیدن به مقاصد و غایات خود توانا بوده اند .

پس قضیّه دو شترى را كه براى آوردن امّ رومان و عایشه به ابن أریقط بن بكر داده بودند ، به دروغ به نفع أبوبكر تغییر داده و گفتند : أبوبكر دو شتر براى عبدالله بن أریقط بن بكر مهیّا نمود ، تا پیامبر صلّى الله علیه و آله و أبوبكر به وسیله آن دو شتر مهاجرت نمایند (368) .

و سیاستمداران نقش عبدالله بن أریقط بن بكر را در خدمت به رسول خدا صلّى الله علیه و آله در هجرت ، و اخلاص وى را در این زمینه بسیار محدود نمودند ، تا از این صحابى جلیل القدر ، عزیزین منقبتى را كه یك انسان مى تواند مالكش گردد ، و عالى ترین فضیلتى را كه مى تواند نگه دارى كند ، سلب نمایند .

و از روى دروغ و تزویر و تجاوز به ساحت شریف نبوى ، روایات دروغین و تغییر یافته ، این فضیلت بزرگ را به أبوبكر چسباند ، و به همان نحوى كه أبوطالب علیه السّلام را ظالمانه به كفر متّهم نمودند ، عبدالله بن بكر را به كفر متّهم كردند .

و حزب قریش اضطراراً به نفع ماجراى ساختگى حضور أبوبكر در غار و هجرت ، عبدالله بن بكر را متّهم به كفر كردند .

و مهم تر آنكه مردان سیاست و حزب گرائى به عنكبوتى ناشناخته نقشى بسیار حسّاس و مهم در غار دادند ، تا نقش شگفت انگیز و مشهود ابن أریقط بن بكر را مخفى نگهدارند .

در حالى كه اگر عبدالله بن أریقط ابن بكر كافر بود ، أبوبكر هرگز از او در خواست نمى كرد تا عایشه و امّ رومان را به مدینه بیاورد .

بنابراین چه بسیار فضیلت درخشانى كه رجال سیاست بخاطر روایات دروغین از كتابها حذف نمودند .

و در همین راستا دستهاى سیاست به نفع أبوبكر كلمه ابن بكر را به أبوبكر تغییر دادند ، و همین گروه از قضیّه آوردن ابن بكر رسول خدا صلّى الله علیه و آله را به مدینه و آوردن خانواده أبوبكر را به مدینه ، براى أغراض دنیوى خود نهایت استفاده را بدست آوردند ، و چنین گفتند كه ابن بكر رسول خدا صلّى الله علیه و آله و أبوبكر را به مدینه آورد ، و در پى این گفتار دروغین جمعیّتهاى دنباله رو بحركت در آمدند .


[366] ـ سیره ابن هشام 121 ج 2 .

[367] ـ مستدرك حاكم 4 ج 4 فتح البارى ابن حجر ، 176 ج 7 ، تاریخ طبرى 400 ج 2 ، ألمنتقى كازرونى، بحار الأنوار 129 ج 19 ، طبقات ابن سعد 62 ج 8 ، ألمعجم الكبیر ، طبرانى 24 ج 23 ، اُسد الغابه ، 583 ج 5 ، سیر أعلام النّبلاء ذهبى 152 ج 2 ، ألمنتخب ، طبرى93 .

[368] ـ ألمعیار و الموازنه ، الإسكافى 74 ، شرح نهج البلاغه ابن أبى الحدید 165 ج 4 ، بحار الأنوار 135 ج 35 ، اوائل المقالات 13 ، ألتّبیان ، شیخ طوسى 398 ج 2 ، مجمع البیان ، طبرسى 287 ج 2 .
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 ] [ 07:47 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب