تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

و به سبب سوره برائت ستر عورت واجب شد ، یعنى بعد از این سال به صورت عریان حج نكنند ، و بعد از این سال مشركى نزدیك مسجد الحرام نشود ، در حالى كه تا آن زمان مشركین خانه خدا را بدون پوشیدن هیچ لباسى طواف مى كردند ، و خداوند تعالى فرمود :

یا بَنى آدَمَ خُذُوا زینَتَكُمْ عِنْدَ كُلِّ مَسْجِد(429)

اى بنى آدم زینت خود در هر مسجدى به همراه داشته باشید

كه پوشاندن عورت را لازم مى آورد زیرا در آن زمان مردان در شب بدون پوشیدن هیچ لباسى به حال برهنه و عریان طواف مى كردند ، و با این كار حرمت را تعظیم مى نمودند ، و عدّه اى از آنان مى گفتند كه : طواف خانه خدا مى كنم به همان صورتى كه مادر مرا زائیده است ، در حالى كه از مال دنیا چیزى به همراه ندارم كه با ستم و ظلم مخلوط شده باشد .

و رسول خدا صلّى الله علیه و آله دوست نداشتند كه در آن سال با كفّار برهنه حج بجا آورند (430) .

و در آن زمان مشركان همراه مسلمانان حج مى كردند و براى به خشم در آوردن مسلمانان با صداى بلند فریاد مى زدند كه خداوندا هیچ شریكى ندارى مگر شریكى كه از آن توست ، مالك او هستى و او مالك نیست (431).

و علىّ بن أبى طالب علیه السّلام مدّت را مشخّص نمود و فرمود : هركس بین او و بین رسول الله صلّى الله علیه و آله عهد و پیمانى وجود دارد ، به همان مدّت ، فرصت و مهلت دارد .

یكى از كفّار گفت ما از عهد تو و پسر عمویت بیزارى مى جوئیم .

پس على علیه السّلام فرمود : اگر رسول خدا صلّى الله علیه و آله مرا امر نكرده بود كارى انجام ندهم تا به نزدش باز گردم تو را مى كشتم ، و چون بازگشتند ، خداوند دلهاى مشركین را گرفتار رعب و وحشت كرد ، پس به رضایت یا اكراه به اسلام رو آوردند (432) .

و عهد بین رسول خدا صلّى الله علیه و آله و مشركان بصورت عام و بصورت خاص بود ، عهد عام این بود كه احدى نباید كسانى را كه براى حج به خانه خدا آمده اند باز دارد و در ماههاى حرام ( محرّم ، رجب ، ذى القعده ، و ذى الحجّه ) احدى را نباید ترساند و این عهد به وسیله سوره برائت ملغى گردید .

و عهد خاص عهدى بود كه بین رسول خدا صلّى الله علیه و آله و قبایل عرب منعقد شده بود ، كه داراى مهلت و اجل مذكور در عهدنامه بود (433) .


[429] ـ سوره أعراف ، آیه 31 .

[430] ـ عیون الأثر 275 ج 2 .

[431] ـ عیون الأثر 275 ج 2 .

[432] ـ تذكرة الخواص 43 ، عیون الأثر 276 ج 2 .

[433] ـ عیون الأثر 276 ج 2 .
برچسب ها: أحادیث ساختگى، روایات ساختگى، ابوبکر، صحابه پیامبر،
[ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391 ] [ 06:45 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب