تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

روایات صحیح ، تصریح بر این مطلب مى كنند كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله آن غار را با قدرت الهى بوجود آورد ، و خداوند تعالى سنگ را براى آن حضرت نرم نمود ، همان طورى كه آهن را براى حضرت داود علیه السّلام نرم نموده بود .

و چون اجماع و اتّفاق نظر وجود دارد ، كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله أوّلین نفرى بود كه در آن غار وارد شد ، امویان سعى كردند این منقبت را از وى گرفته و به أبوبكر بدهند .

ابن كثیر اموى روایت مى كند : چون أبوبكر وارد غار شد ، تمام سوراخهاى غار را بست ، و فقط یك سوراخ باقى ماند كه آن را با پاشنه پاى خود مسدود كرد ، پس افعى ها مشغول گاز گرفتن پاى او شدند ، و از شدّت درد اشكهایش روان گردید . آنگاه رسول خدا صلّى الله علیه و آله خطاب به أبوبكر چنین فرمود : محزون مباش مسلّماً خدا با ماست (470)لكن معلوم نیست با وجود آن همه زهر كشنده چرا أبوبكر به هلاكت نرسید ؟

و آن روایات ساختگى كلا سبب به هلاكت نرسیدن او را بدون توضیح باقى گذاشته اند .

و منزل رسول خدا صلّى الله علیه و آله بخاطر هجوم گردنكشان قریش ، و محاصره و ورود آنان به آن منزل به مقام و منزلتى عظیم از جهاد نائل گردید .

و فاطمه سلام الله علیها نیز به خاطر هجوم مشركین قریش بر خانه اش ، در معرض وحشت و آزار قرار گرفت .

و در مقابل رجال حزب قریش سعى در ایجاد منقبتى موازى براى خانه أبوبكر نمودند ، تا وى را در نیل به خلافت و بدست آوردن شرافت قادر سازند ، لذا به دروغ از زبان أسماء بنت أبى بكر روایت كردند كه : چون پیامبر صلّى الله علیه و آله و أبوبكر خارج شدند ، أبوجهل به همراه عدّه اى از قریش نزد ما آمدند و از محل پدرم سؤال كردند ، اسماء گفت : نمى دانم كجاست ، پس أبوجهل بر گونه او زد و گوشواره اش را پرت نمود (471) در حالى كه اسماء دختر أبوبكر در آن زمان به همراه شوهرش زبیر بن عوام (472) در حبشه بسر مى برد .

و دروغهاى متعارض با واقعیّت را در این زمینه به دقّت ملاحظه كنید . و بعد از مرگ یزید بن معاویه ، عبدالله بن زبیر حكومت حجاز را بدست آورد ، و در آن زمان تلاش وافرى براى خلق مناقب و فضائل براى مادرش اسماء و پدرش زبیر نمود ، و به همین جهت مادرش ذات النّطاقین نامیده شد ، یعنى زنى كه داراى كمربند است ، و در همان زمان بخاطر رغبت در برترى جوئى و سلطه طلبى بر مردم ، به وسیله مادر خود ، مادرش ذات النّطاقین نامیده شد !

و زمانى كه عایشه در جنگ جمل و در قریه حوأب بخاطر یاد آوردن سخن رسول خدا صلّى الله علیه و آله كه به او فرموده بود :

« اى كاش مى دانستم كدام یك از شما صاحب شتر دم دراز است كه سگهاى حوأب بر او پارس مى كنند (473) » اصرار بر بازگشتن به مدینه ، و انصراف از رفتن به بصره نمود ، عبدالله بن زبیر أوّلین نفرى بود كه در اسلام ، به صورت دسته جمعى شهادت به ناحق داد .

عبدالله بن زبیر ، كه ترسید در جنگ پدرش با على علیه السّلام لشكریان از اطراف وى پراكنده شوند ، به همراه چهل نفر به دروغ شهادت داد كه آن قریه حوأب نامیده نمى شود . لذا علماء مى گویند : این أوّلین شهادت ناحق در اسلام است (474) .

عبدالله بن زبیر مى خواست به هر قیمتى به بصره برسد ، و بر خزائن عظیم آن دست یابد ، حتى اگر به وسیله تكذیب حدیث رسول خدا صلّى الله علیه و آله در قضیّه حوأب باشد !

و فرزندان زبیر بن العوام ، به صورتهاى مختلف سعى در طعنه زدن و بدنام نمودن رسول خدا صلّى الله علیه و آله كردند ، و عبدالله بن زبیر تلاش كرد تا با محاصره بنى هاشم با هیزم آنها را بسوزاند (475) .


[470] ـ ألبدایة و النّهایه 221 ج 3 .

[471] ـ تاریخ طبرى 105 ج 2 ، ألبدایة و النّهایه 209 ج 3 .

[472] ـ ألثّقات ، ابن حبّان 23 ج 3 .

[473] ـ ألایضاح ، ابن شاذان 76 ، ألجمل شیخ مفید 125 ، ألشّافى ، سیّد مرتضى 104 ج 3 ، تقریب المعارف حلبى 362 .

[474] ـ ألایضاح ، ابن شاذان 82 ، ألجمل شیخ مفید 44 ألفصول المهمّه ، شیخ حرّ عاملى 506 ج 2 غایة المرام ، هاشم بحرانى 75 ج 7 .

[475] ـ مروج الذّهب مسعودى 77 ج 3 ، چاپ دار الهجره .
برچسب ها: أحادیث ساختگى، روایات ساختگى،
[ یکشنبه 14 خرداد 1391 ] [ 06:20 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب