تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

در همین حال اسماء از روى فریب به ذات النّطاقین نام گذارى مى شود ، چون غذاى رسول خدا صلّى الله علیه و آله را با كمربند خود بسته بود ، در حالى كه اسماء در آن زمان همانطوریكه گفتیم در حبشه بسر مى برد ، و در مكّه اصلا حضور نداشت . و به این صورت دروغ هاى رجال سیاست و تعصّب در برابر ما كشف مى گردد ، و روایات ساختگى قضیّه غار روشن مى شود .

و چون قریش جایزه اى از طرف حزب خود براى قتل و اسارت رسول خدا صلّى الله علیه و آله بعد از هجرت وى از مكّه قرار داده بود ، زهرى بلافاصله در عملى ننگین ، جایزه دروغینى براى قتل و اسارت أبوبكر وضع نمود (476) .

در حالى كه با استناد به ادلّه صحیح و متواتر ، در ابتداى اسلام تمام كفّار قریش فقط اتّفاق بر قتل رسول خدا صلّى الله علیه و آله داشتند . و أبوبكر را اصلا نمى خواستند بكشند ، زیرا وى رابطه بسیار خوبى با قریش داشت ، و در هیچ كارى قریش را نگران نمى كرد ، و به خشم نمى آورد .

و زمانى كه گردنكشان مكّه مسلمانان را شكنجه مى دادند ، أبوبكر و عمر و عثمان را رها كرده و شكنجه ندادند ، بعلاوه أبوبكر كارى بر ضدّ قریش نكرده بود ، كه مستحق شود جایزه اى از طرف مكّه براى قتلش قرار بدهند ...

او در هیچ قضیّه اى قریش را نگران نكرد ، و در هیچ برنامه اى آنان را نافرمانى ننمود .

و زعماى مكّه در امر خود مذاكره كرده ، و مدتى طولانى درباره مقابله با اسلام مشورت نمودند ، و به نتیجه اى رسیدند كه مفاد آن بدست آوردن توان نابود كردن این دین جدید بود ، كه با كشتن رسول خدا صلّى الله علیه و آله حاصل مى شد .

و به خاطر همین اعتقاد قطعى و جازم حزبى ، از كشتن علىّ بن أبى طالب علیه السّلام در ابتداى امر ، خودارى كرده ، و تمام سعى خود را فقط به همان هدف متوجه كردند ، لذا قریش اصلا درباره قتل أبوبكر فكر نمى كرد ، زیرا در این راه هیچ مصلحتى وجود نداشت .

و رجال حزب قریش سعى كردند این شایعه یعنى شایعه تعیین جایزه اى براى قتل و اسارت أبوبكر را در بین اقشار مردم منتشر كنند ، تا به منافع سیاسى خود دست یابند .

و امویان سر دسته سعى كنندگان براى پخش این گونه دروغ ها بین مسلمانان بودند .

و تمام اصحاب ، اجماع و اتّفاق دارند كه ، رسول خدا صلّى الله علیه و آله شبانه از منزل خود به غار رفت ، و بعد از خواندن آیاتى از سوره یاسین (477) :

وَ جَعَلْنا مِنْ بَیْنِ أیْدیهِمْ سَدّاً ، وَ مِنْ خَلْفِهِمْ سَدّاً ، فَأَغْشَیْناهُمْ فَهُمْ لا یُبْصِرُونَ (478).

خاك بر سر محاصره كنندگان ریخت .

امّا رجال حزب قریش از روى كفر و حسد در یك تلاش براى تسخیر موضوع به نفع أبوبكر و خانواده او ، مطلب را وارونه نموده و گفتند : رسول خدا صلّى الله علیه و آله در روز ، آنهم در حضور اسماء و عایشه و أبوبكر و همسر او و با آگاه بودن عبد الرّحمن و عبدالله دو پسر أبوبكر به این امر و با اطّلاع عامر بن فهیره به موضوع ، و با آگاه بودن طلحة بن عبیدالله (479) و صُهیب رومى و عثمان بن عفّان به هجرت ، از منزل أبوبكر خارج شد .


[476] ـ ألمنصف 392 ج 5 .

[477] ـ حیلة الأبرار ، هاشم بحرانى 106 ج 2 .

[478] ـ سوره یس ، آیه 9 .

[479] ـ پسر عموى ابوبكر .
برچسب ها: أحادیث ساختگى، روایات ساختگى،
[ دوشنبه 15 خرداد 1391 ] [ 07:50 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب