تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

عروة بن الزّبیر تلاش وافرى براى ساختن مناقب عظیم براى مادر خود در قضیّه غار نمود كه موجب شادكامى خود و خوشحالى معاویه مى گردید ، كه به وى ثروتهاى كلانى براى تحریف سیره حضرت رسول صلّى الله علیه و آله و ایجاد احادیث دروغین داده بود (494) .

عروه این تربیت را از خاله خود عایشه فرا گرفت ، و با راهنمائى هاى پدر زن خود یعنى مغیرة بن شعبه كه « غادر (495) » یا حیله گر نام گذارى شده بود ، ساخته هاى خود را جلا داده و صیقلى مى نمود .

این دو نفر « عروه و مغیره » هر دو در دستگاه حكومتى معاویه دروغگوئى مى كردند و مى گویند : كبوتر با كبوتر باز با باز ، كند همجنس با همجنس پرواز ، یا هر چیزى به شبیه خود مى پیوندد .

و ایندو از روایت كنندگان حضور أبوبكر در غار بودند !

و عروه از اسماء به دروغ و ناحق چنین نقل مى كند : « من طعام را براى حضرت رسول صلّى الله علیه و آله و پدرم مى بردم و آنها در غار بودند پس عثمان نزد رسول خدا صلّى الله علیه و آله آمد و عرض كرد : اى رسول خدا از مشركین در آزار رساندن به شما سخنانى مى شنوم كه از حدّ صبر و تحمّلم بالاتر است ، پس مرا به جهتى بفرست تا بدانجا روم ، و در راه خدا از آنان دور گردم .

پیامبر فرمود : جهت تو بسوى این مرد در حبشه باشد ، یعنى نجاشى زیرا او وفادار است و رقیّه را هم با خودت ببر . سپس در روز بعد به اسماء فرمود : عثمان و رقیّه چه كردند ؟

اسماء گفت : حركت كردند و به حبشه رفتند .

رسول خدا صلّى الله علیه و آله فرمود : قسم بخدائى كه جانم در دست اوست ، او أوّلین كسى مى باشد كه بعد از ابراهیم و لوط هجرت نمود (496) .

در حالى كه عثمان از مهاجران حبشه نبود و در آن زمان در مكّه حضور نداشت ، بلكه در مدینه منوّره همراه أبوبكر و عمر و عبد الرّحمن بن عوف و حمزه (497) بسر مى برد .

و با این وجود امویان تمام این روایات دروغین را درباره هجرتش به حبشه بوجود آوردند . در حینى كه روابط وى با رهبرى مكّه كه در رأس آن أبوسفیان پسر عموى وى قرار داشت بسیار عالى بود ، و هیچ داعى و انگیزه اى براى هجرت به حبشه نداشت .

و این دوستى همچنان بین عثمان و مشركین قریش ، قبل از هجرت و بعد از آن و بعد از فتح مكّه و بعد از رسیدن عثمان به خلافت ادامه داشت ، و به درجه اى رسید كه مسلمانان تاب و تحمّل نیاورده ، و اقدام به قتل وى نمودند .


[494] ـ شرح نهج البلاغه ابن أبى الحدید 358 ج 1 .

[495] ـ مختصر تاریخ دمشق ، ابن منظور .

[496] ـ مختصر تاریخ دمشق ، ابن عساكر150 ج 3 و 31 ج 33 .

[497] ـ سیره ابن هشام 121 ج 2 .
برچسب ها: أحادیث ساختگى، روایات ساختگى،
[ جمعه 19 خرداد 1391 ] [ 07:13 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب