تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

قهرمانان جیره خوار داستان سرائى و گفتن روایات دروغین در پى دو هدف در موضوع غار و هجرت سعى و تلاش مى كردند :

أوّلا : مى خواستند أبوبكر را به وسیله تمام راههاى موجود مكر و حیله در این باب محشور نمایند ، و فرزندان و خدمه و خویشان و حتى گوسفندان او را نیز در همین قضیّه حشر كنند ، تا به مناقبى دست یابند . و این موضوع به نحوى در اختیار رهبرى و كفایت و رفتارشان قرار گیرد تا موضوع غار همچون میدانى باشد كه این قوم در آن بهر نحوى كه بخواهند بازى كنند ، و به حساب رسول خدا صلّى الله علیه و آله و باقى صحابه ثبت نمایند .

و از جمله روایات ساختگى كه زهرى و استاد وى عروة بن زبیر وضع كردند ، این روایت مى باشد : وقتى رسول خدا صلّى الله علیه و آله به مدینه رسید ساكت نشست ، و گروهى از انصار كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله را ندیده بودند فكر كردند آن حضرت أبوبكر مى باشد (543) .

و این نفس و بازدم كافرانه ، امتداد همان شیوه حزب قریش است كه مبتنى بر مبارزه با رسول خدا صلّى الله علیه و آله به تمام صورتهاى ممكن مى باشد .

و حدیث دیگرى نیز آمده است كه : و چون نبىّ خدا محمّد صلّى الله علیه و آله به مدینه رسید ، انصارى كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله را ندیده بودند به أبوبكر خوشامد مى گفتند ، و رسول خدا صلّى الله علیه و آله را تنها گذاشتند ، تا آنكه آفتاب آن حضرت را آزار داد ، پس أبوبكر پیش آمد و با عباى خود سایه بر سر آن حضرت انداخت ، و در این هنگام مردم رسول خدا صلّى الله علیه و آله را شناختند .

در حالى كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله مشهورترین انسان شبه جزیرة العرب و كشورهاى همسایه بود ، كه تمام پادشاهان و علماء و عامّه مردم او را مى شناختند ، و حضرت خود را به قبائلى كه براى حج مى آمدند نشان مى داد ، و مردم در یمن و مدینه و بحرین و عمّان و نجد و طائف ، به خوبى وى را مى شناختند ، لكن أبوبكر مردى گمنام و از بردگان آزاد شده عبدالله بن جذعان و تربیت شده مؤسّسه فحشاء او بود كه براى مردم مكّه احترامى نداشت ، و مردم شهرهاى دیگر نیز او را نمى شناختند (544).

و بر همین اساس همگى انصار در سقیفه ، زعامت و رهبرى أبوبكر را نپذیرفتند ، و جمله پر طنین و مشهور خود را بیان كردند كه : لا نبایع الاّ علیّاً یعنى فقط با على بیعت مى كنیم (545) .


[543] ـ ألمنصف 396 ج 5 ، حدیث خیثمة بن سلیمان 135 .

[544] ـ به موضوع منزلت و شأن أبوبكر در همین كتاب مراجعه كنید .

[545] ـ تاریخ طبرى 443 ج 2 ، تاریخ ابن أثیر 325 ج 2 ، تارخ یعقوبى 123 و 140 ج 2 .
برچسب ها: تلاش براى تغییر دین مردم، صحابه پیامبر،
[ سه شنبه 6 تیر 1391 ] [ 07:20 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب