تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

بخارى در كتاب سنن خود حدیث پیامبر صلّى الله علیه و آله را در مورد حرمت بول كردن رو به قبله و پشت به آن را ذكر نمود . و بعد از آنكه أدلّه زیادى در اثبات این مطلب آورد ، بلافاصله قول عبدالله بن عمر را درباره بول كردن پیامبر صلّى الله علیه و آله به جهت پشت قبله را ذكر كرد . زیرا از عبدالله بن عمر شاگرد كعب نقل شده است كه : براى كارى بالاى خانه حفصه رفتم ، پس دیدم رسول خدا صلّى الله علیه و آله پشت به قبله و به طرف شام قضاى حاجت مى كرد (685) .

و بعضى از علماء در باب « نقل حدیث و روایت صحابه از تابعین و به عبارت بهتر نقل حدیث بزرگان از كوچكترها » ذكر كرده اند كه :

« أبوهریره و عبادله ( مثل عبدالله بن عمر ) و معاویه و انس و دیگران از كعب الأحبار یهودى روایت كرده اند ، با آنكه از روى فریبكارى و نیرنگ اسلام آورد (686)

و در حدیثى دیگر كه از عبدالله بن عمر نقل شده مى گوید : روزى بالاى پشت بام خانه خودمان رفتم ، پس رسول خدا را دیدم كه بر روى دو خشت به طرف بیت المقدّس نشسته است (687) .

و بخارى در همان صفحه حدیثى نبوى ذكر كرده است كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله فرمود : هرگاه كسى براى قضاى حاجت مى رود ، رو به قبله و پشت به آن ننشیند (688) .

و این چنین بخارى سم را در عسل مخلوط نمود ، زیرا ثابت كرد پیامبر صلّى الله علیه و آله با شریعتى كه خود آورده مخالفت مى نماید . البته اگر صحیح بخارى نوشته خود بخارى باشد ، زیرا محمود أبوریّه ادّعا مى كند بعد از مرگ بخارى بسیارى از احادیث كتاب بخارى تحریف شده است . زیرا بخارى قبل از آنكه كتاب خود را پاكنویس كند مرد (689) .

اما اگر خود ، كتاب را نوشته باشد با او سخنى دیگر داریم ، زیرا همین مطالب در متّهم كردن او به دروغ و تجاوز بر ساحت مقدّس پیامبر صلّى الله علیه و آله كافى بوده ، و در هر دو صورت مطلب فوق ثابت مى كند هر آنچه در كتاب بخارى ذكر شده صحیح نمى باشد .


[685] ـ صحیح بخارى 136 ج 1 ، باب 111 ، باب لا تستقبل القبله بغائط او بول .

[686] ـ أضواء على السّنة المحمّدیّه ، أبوریّه 215 .

[687] ـ صحیح بخارى 137 ج 1 ، باب 111 .

[688] ـ صحیح بخارى : باب لاتستقبل القبلة بغائط أو بول 135 ج 1 .

[689] ـ أضواء على السّنة المحمّدیّه ، أبوریّه 316 .
برچسب ها: قصّه گویان و تحریف حدیث، كعب الأحبار،
[ شنبه 20 آبان 1391 ] [ 04:51 ب.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب