تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

5 ـ روایت صحیح بلاذرى :

كرز قافى كه گروه قریش را به غار رسانید ، اثر پاى مبارك رسول خدا صلّى الله علیه و آله را در آستانه غار مشاهده نمود ، لكن او و عبد العزّى (عبد الرّحمن) بن ابى بكر اثر پاى ابوبكر را در نزدیكى غار مشاهده نكردند (724).

و همین مطلب را راوندى نیز تأیید كرده است .

بنا بر این ثابت گردید ، پیامبر صلّى الله علیه و آله به تنهائى شبانه ، از مدینه خارج و به غار وارد شده است ، پس ابوبكر در كجاى این ماجرا نقش دارد .

تقیّه و روایاتى كه حضور ابوبكر را

در غار تأیید مى كنند :

نظام اموى روایت حضور ابوبكر در غار را به واسطه لشكریان طمعكار و پارس كننده به دنبال مظاهر فریبنده مادّى و مناصب دولتى ، در تمام شهرها و كشورهاى مسلمان نشین منتشر نمود .

و داستان سرایان اموى كه متجاوز از صدهزار قصّه گو بودند ، این روایت دروغین را در مساجد شرق و غرب كشورهاى اسلامى با شتاب هرچه تمامتر پخش كردند (725) .

و براى براندازى و مقابله با امواج معارضه اسلامى و بستن دهان علماء و راویان مخلص ، دولت فتوائى صادر كرد تا هركس را كه قائل به حاضر نبودن ابوبكر در غار باشد ، به قتل برسانند .

لذا ، علماء سوئى كه در دستگاه حكومت مشغول به كار بودند ، فتوا به مهدور الدّم بودن مؤمنینى كه عدم حضور ابوبكر در غار را روایت كرده اند دادند (726).

به همین جهت راویان از ذكر كردن روایت راستین خود در حاضر نبودن ابوبكر در غار هراسان شدند ، و از روى تقیّه از بیان حقیقت لب فرو بستند . و گروهى هم روایات حضور ابوبكر را به خاطر تقیّه منتشر كردند.

و در قرنهاى بعد ، یعنى قرن دوّم و سوّم و چهارم و ... حضور ابوبكر در غار شهرت بسزائى پیدا كرد و فقط أخصّ خواص ، چون مؤمن طاق ، دانشمند مشهور و محمّد المهدى ، مؤسّس دولت فاطمیّه ، كه از كوفه فرار كرد ، پرده از حقیقت عدم حضور ابوبكر در غار برداشتند .

و بزرگترین دلیل بر عدم حضور ابوبكر در غار ثور ، به همراه رسول خدا صلّى الله علیه و آله ، فتواهائى ظالمانه بر مهدور الدّم بودن نفى كنندگان این حضور مى باشد .

در حالى كه این فقهاى فاسق ، هرگز فتوا به قتل ناسزاگویان به علىّ بن أبیطالب علیه السّلام وصىّ پیامبر مصطفى و پیشوا و امام متّقیان ندادند .


[724] ـ فتوح البلدان ، بلاذرى ، 64 ، جلد 1 .

[725] ـ ألقصاص و المذكّرین 33 ـ ألتراتیب الإداریة ، 348 جلد 2 ـ ألجرح و التعدیل 63 ، جلد 8

ألتاریخ الكبیر ، ألبخارى 212 ، جلد1 ـ تاریخ ابن معین 166 ـ تهذیب الكمال 314 ، جلد 4 .

[726] ـ فیض القدیر ، مناوى 119 ، جلد 1 ـ حاشیة ردّ المختار ، بن عابدین 423 ، جلد 4 ـ حواشى الشروانى 89 ، جلد9 ـ اعانة الطّالبین 155، جلد4 ـ تحفة الاحوذى ، ألمباركفورى 106 ، جلد 10
برچسب ها: نبودن پیامبر با ابوبكر در هجرت،
[ چهارشنبه 30 اسفند 1391 ] [ 08:11 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب