تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

در راه مدینه رسول خدا صلّى الله علیه و آله و عبدالله بن أریقط بن بكر سرى به خیمه امّ معبد زدند ، رسول خدا صلّى الله علیه و آله از وى خواست میهمانشان كند . امّ معبد گفت : چیزى ندارم .

رسول خدا صلّى الله علیه و آله نگاهى به گوسفندى نمود كه بخاطر بیمارى از دیگر گوسفندان دور شده بود ، و فرمود : آیا اجازه مى دهى آنرا بدوشم ؟ عرض كرد : آرى لكن در او خیرى نیست . پیامبر صلّى الله علیه و آله دستى بر پشت گوسفند كشید ، بلافاصله چاق ترین گوسفندان شد ، پس دستى بر پستانش كشید ، به اندازه اى باور نكردنى بزرگ شد ، و شیر بسیارى پیدا نمود ، آنگاه رسول خدا صلّى الله علیه و آله ظرفى طلب كرد ، و برایشان شیر دوشید ، پس همگى خوردند تا سیر شدند .

امّ معبد ، پسرش را كه چون پاره اى گوشت بر زمین افتاده بود و نه صحبت مى كرد و نه مى ایستاد به وى نشان داد ، پیامبر صلّى الله علیه و آله دانه خرمائى در دهان خود گذاشت و جوید و در دهان وى گذاشت ، كه در همان حال به پا خاست و به راه افتاد و مشغول صحبت شد ، پس رسول خدا صلّى الله علیه و آله هسته آن را در زمین كاشت ، فوراً درخت خرمائى شد ، و خرما از آن سرازیر گردید ، و به اطراف آن درخت اشاره نمود ، بصورت چراگاه در آمد ، و از آنجا حركت كرد .

هنگامى كه پیامبر صلّى الله علیه و آله به ملكوت اعلى پیوست ، دیگر آن درخت خرما نداد ، و هنگامى كه على علیه السّلام به شهادت رسید برگ نداد و چون حسین علیه السّلام كشته شد از آن خون جارى شد (186) .

وقتى رسول خدا صلّى الله علیه و آله به ناحیه قبا رسید در خانه « عمرو بن عوف » منزل گزید ، و در انتظار على علیه السّلام باقى ماند ، و از داخل شدن به مدینه خوددارى كرد و مى فرمود : به مدینه وارد نمى شوم تا فرزند مادرم ، و برادرم و دخترم ( على علیه السّلام و فاطمه سلام الله علیها ) بیایند (187) .


[186] ـ تاریخ الخمیس ، 335 ج 1 .

[187] ـ أمالى طوسى ، 83 ج 2 ، بحار الأنوار ، 64 و 106 و 115 و 116 ج 9 ، ألفصول المهمّه ، ابن صباغ مالكى ، 35 ، أعلام الورى ، 66 .
[ پنجشنبه 24 فروردین 1391 ] [ 06:15 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب