تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

وقتى رسول خدا صلّى الله علیه و آله از مكّه خارج شد تا در راه خداوند تعالى به مدینه هجرت نماید ، براى مكّه رغبت و اشتیاق پیدا كرد ، خداوند تعالى به رسول خویش فرمود :

إنَّ الَّذى فَرَضَ عَلَیْكَ الْقُرْآنَ لَرادُّكَ إلى مَعاد...(188)

و این آیه از معجزات قرآن است كه جایگاه قرآن و نبوّت محمّد صلّى الله علیه و آله را ظاهر مى نماید ، زیرا بیان مى كند كه ، پیامبر صلّى الله علیه و آله به مكّه باز مى گردد .

و در عمل ، هشت سال بعد از این تاریخ ، با نصرت الهى ، پیروزمند و مسرور ، فاتحانه به مكّه بازگشت ، و مردان قریش با دیدن لشكریان مسلمان در مكّه به فرماندهى پیامبر صلّى الله علیه و آله در نهایت ذلّت قرار گرفتند .

و مسلمانان فاتح ، مشغول مذمّت نمودن كفّار شدند ، و براى تحقیر آنان به داخل كعبه هجوم بردند ، و این بزرگترین ضربه الهى بر پیكره پیروان كفر و رذائل بود ، كه در كنج خانه ها و در مقابل بردگان و یارانشان بر آنان وارد شد .

و این مصداق آیه مباركه قرآن است كه فرمود :

یا أیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إنْ تَنْصُرُوا اللهَ یَنْصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أقْدامَكُمْ(189)

و هرگز در ذهن بزرگان قریش خطور نمى كرد كه چند سال بعد از هجرت مبارك به یثرب ، خاتم پیامبران صلّى الله علیه و آله ظفرمندانه و پیروز به مكّه باز گردد ، لكن خداوند سبحان ، دعاى رسول خویش را خوب و سریع اجابت نمود ، به نحوى كه تمام آرزوهاى دشمنان را نقش بر آب نمود ، و نقشه ها و اهدافشان را از هم گسیخت .


[188] ـ سوره قصص ، آیه 85 ـ یعنى : بى گمان كسى كه « احكام » قرآن را بر تو واجب كرد ، بازگرداننده تو به بازگشتگاه « تو ، مكّه » است .

[189] ـ سوره محمّد ، آیه 7 ـ یعنى : اى كسانى كه ایمان آورده اید اگر « دین » خدا را یارى دهید ، شما را یارى مى دهد ، و گامهایتان را استوار مى دارد .
[ جمعه 25 فروردین 1391 ] [ 06:56 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب