تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

رجال حزب قریش ، سعى در اجراى برنامه اى خطیر در نقشه توطئه گرانه خود براى تغییر دادن سنّت نبوى و احادیث پیامبر صلّى الله علیه و آله نمودند ، كه در تكفیر و قتل مخالفین با طرحهاى خود شكل مى گرفت .

و در این روش معروف ، دهها هزار تن از مؤمنان به قتل رسیدند ، معاویة بن هند « ابن أبى سفیان » ، صحابى جلیل القدر ، حجر بن عدى و اصحاب وى و عمرو بن حمق خزاعى را به كفر متّهم نمود ، و به قتل رسانید .

و حجّاج بن یوسف ثقفى ، تابعى جلیل القدر ، سعید بن جبیر و شصت هزار مؤمن دیگر را متّهم به كفر نمود ، و به قتل رسانید (307) .

و در راستاى همین برنامه و نظریّه فاسد ، فرمانى از جانب حكومت صادر گردید ، تا هركس را كه منكر مصاحبت أبوبكر در غار و هجرت باشد ، به قتل برسانند .

و در روایت آمده است كه هركس منكر مصاحبت صدّیق « أبوبكر » یا معتقد به خداوندى درباره على علیه السّلام باشد ، كافر گردیده است (308) .

و « قارى » مى گوید : هركس منكر مصاحبت أبوبكر گردد كافر شده است (309) .

و در پى این فتواى ظالمانه ، تكفیر و قتل بسیارى از اصحاب پیامبر صلّى الله علیه و آله در این راه حسّاس و خطیر صورت تحقّق به خود گرفت . و به سبب همین فتواهاى فاسد و با به راه انداختن حمّام هاى خون مشهود ، حضور دروغین أبوبكر در غار را وارد روایات ذكر شده در كتابهاى سیره و تاریخ نمودند .

و هر مسلمانى از طوفانهاى شكست و تند بادهاى اجبارى كه بر عالم اسلام وزیدن گرفت ، و حقائق را به صورت دروغ و دروغها را به صورت حقیقت براى بعضى از مسلمانان جلوه داد ، بسیار متألّم و محزون مى گردد .

و علماى دربار و ثروت ، كه چنین فتواهاى ننگین و زشت را صادر مى نمودند ، هرگز كسانى را كه به رسول خدا صلّى الله علیه و آله اهانت نموده ، و در روز شهادت ، وى را به هذیان و دیوانگى متّهم كردند ، به كفر نسبت ندادند (310) .

و این علماء هجوم آورندگان به خانه فاطمه سلام الله علیها دختر محمّد صلّى الله علیه و آله و مسبّبان قتل وى را متّهم به كفر نكردند ، و این علماء قاتلان عمّار یاسر و أبوذر و عبدالله بن مسعود ، اصحاب رسول خدا صلّى الله علیه و آله را تكفیر نكردند .

و علماء و حكّام جور ، أبوهریره كذّاب در حدیث نبوى و تغییر دهنده سیره اصحاب و تغییر دهنده در شرح زندگى آنان را به كفر نسبت ندادند .

بنابراین ، این همه اصرار در مجبور كردن مسلمانان به تصدیق داستان ساختگى حضور أبوبكر در غار براى چیست ؟

و چون از علّت و سببى كه موجب صدور چنین فتوائى شده جستجو كنیم در مى یابیم كه ، رجال حزب قریش قضیّه دروغین حضور أبوبكر در غار و هجرت را به عنوان اساسى ترین سنگ بناى خلافت أبوبكر قرار داده اند .

و در صورت روشن شدن فساد این موضوع ، فساد خلافت أبوبكر ثابت مى گردد ، و روشن مى شود كه خلافت وى غاصبانه است .

و به همین جهت حكومت هاى ظالم ، به كفر و قتل اصحاب و تابعینى كه فریادگر دروغین بودن قضیّه حضور أبوبكر در غار و هجرت بودند ، فتوى دادند .

و صدور این قبیل فتواها در زمانها و مكانهاى مختلف ادامه پیدا كرد ، و بى گناهان بسیارى بخاطر اصرار بر حقیقت و عشق به سیره واقعى به شهادت رسیدند .

و ما از این فتاوى و وقایع تأثر برأنگیز بخوبى درمى یابیم تعداد اصحاب و تابعینى كه معتقد به عدم حضور أبوبكر در غار و هجرت بودند چقدر زیاد مى باشد .

و این اكثریّت عظیم از صحابه و تابعین ، تنها در زیر ضربه هاى شمشیر و تاریكى زندانها تبدیل به أقلیّتى اندك گردید .


[307] ـ ألایضاح ، 91 ، العلل ، احمد بن حنبل ، 428 ، تهذیب الكمال ، مزى 365 ج 1 .

[308] ـ فیض القدیر ، مناوى 119 ج 1 ، حاشیه ردّ المختار ، ابن عابدین 423 ج 4 ، حواشى الشّروانى 89 ج 9 ، اعانة الطّالبین 155 ج 4 .

[309] ـ تحفة الأحوذى ، مباركفورى 106 ج 10 .

[310] ـ صحیح بخارى ، باب جوائز الوافد ، از كتاب الجهاد و السیر 118 ج 2 ، مسند أحمد 1181 ، 325 ج 1 ، شرح نهج البلاغه 114 ج 2 ، ألكامل فى التّاریخ 320 ج 2 .
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 ] [ 07:46 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب