تبلیغات
شهید حسادت

شهید حسادت
بحثی پیرامون علل شهادت اولین شهید حسادت و یکی از مظلومان بزرگ تاریخ رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)
نویسندگان

2 ـ این روایت ساختگى تصریح مى كند بر آنكه در هنگام آمدن رسول خدا صلّى الله علیه و آله به خانه أبوبكر، أسماء دختر أبوبكر نیز در خانه بوده است ، لكن حقیقت تصریح مى كند كه أسماء دختر أبوبكر ، به همراه شوهرش زبیر ، در حبشه بسر مى برد (335) و أسماء قبلا به سبب ازدواج با زبیر از خانه أبوبكر بیرون رفته بود .

3 ـ خانه أبوبكر ، همواره أبوبكر و دو پسرش عبدالله و عبد الرّحمن و عایشه و مادرشان امّ رومان را در خود داشت و عبد الرّحمن ، عبدالعزّى نامیده مى شد ، كه خود كافرى لجوج و محارب با اسلام شمرده مى شد (336) پس چگونه رسول خدا صلّى الله علیه و آله به خانه عبدالعزّى كه یكى از دنبال كننده گان وى بود پناه مى آورد ؟

4 ـ روایات ساختگى و بى أساس رجال حزب قریش تصریح مى كنند كه قریش براى قتل و اسارت پیامبر صلّى الله علیه و آله و أبوبكر جایزه اى قرار دادند ، و گردنكشان مكّه در جستجوى پیامبر صلّى الله علیه و آله و أبوبكر به خانه أبوبكر آمدند .

حال اگر این مطلب حقیقت داشت ، چگونه رسول خدا صلّى الله علیه و آله در روز روشن براى فرار از مشركین قریش كه در جستجوى وى بودند ، به این خانه پناه آورده باشد ؟

و أبوجعفر اسكافى انكار كرد كه ، قریش صد شتر براى قتل أبوبكر قرار داده است (337) .

5 ـ نمله دختر عبدالعزّى ، همسر أبوبكر و مادر عبدالله ابن أبى بكر زنى كافر و پسرش نیز كافر بود ، و أبوبكر بعد از هجرت به مدینه و بعد از نزول آیه « وَ لا تُمْسِكُوا بِعِصَمِ الْكَوافِر (338) یعنى « و هرگز به حفاظت كافران متوسّل نشوید » او را طلاق داد .

و پدر وى أبوقحانه ، و فرزندش عبدالعزّى « عبد الرّحمن » و خواهرش امّ فروه در خانه أبوبكر سكونت داشتند و از كافران بودند (339)پس چگونه پیامبر صلّى الله علیه و آله از خانه أبوبكر خارج شد در حالى كه همین كافران به دنبال آن حضرت مى گشتند و با او جنگ داشتند .

6 ـ كسى كه در این روایت دقّت نماید ، بخوبى در آن چیزى مى یابد كه با اخلاق رسول خدا صلّى الله علیه و آله هیچ نزدیكى و سازشى ندارد .


[335] ـ ألثّقات ، ابن حبّان 23 ج 3 .

[336] ـ تاریخ ابن عساكر ، 280 ج 13 .

[337] ـ شرح نهج البلاغه ، 268 ج 13 .

[338] ـ سوره ممتحنه ، آیه 10 ، شرح نهج البلاغه ، ابن أبى الحدید ، 270 ج 3 ، چاپ عیسى حلبى و شركاء 1960 ـ مصر .

[339] ـ شرح نهج البلاغه ، ابن أبى الحدید 270 ج 13 .
[ سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 ] [ 07:58 ق.ظ ] [ سینا علی نسب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ گامی است کوچک در جهت روشنگری روشها و دفعات و نتیجه سوء قصدهایی که برای پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) بوسیله خلفای راشد و برخی نزدیکان ایشان که از دشمنان واقعی و ماری در آستین بودند بوقوع پیوسته است

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابزارهای مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب